Forum Dyskusyjne Arras Aktualny czas: 04-19-2024, 11:07 AM

Zaloguj się

Ukryj panel



Partnerzy:

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
drukarki 3D i drukowanie w 3D
Autor Wiadomość
Conlia33
Offline

Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #1
drukarki 3D i drukowanie w 3D
jak myślicie drukarki 3 D będą na tyle popularne, że będzie można je mieć w domu? w ogóle ktoś kiedyś korzystał z usługi drukowania w 3d? słyszeliście o jakiejś drukarni? jak oni projektują te modele do wydruku? ciekawe czy można się tego jakoś samemu nauczyć. co myślicie o takim drukowaniu?
04-01-2014 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Egar25
Offline

Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #2
RE: drukarki 3D i drukowanie w 3D
dzisiaj coś czytałem, że lekarze wydrukowali sobie w 3D model czaszki Duży uśmiech pomogło to im w przygotowaniu się do niby prostej operacji, ale niosącej spore ryzyko komplikacji i niepowodzenia. przećwiczyli sobie na na modelu i o wiele szybciej im poszło w rzeczywistości, co przecież przełożyły się później na szybsze tempo rekonwalescencji pacjenta. według mnie niemożliwe stanie się możliwe dzięki tej technologii druku 3d Uśmiech ja jestem nawet za dofinansowaniem firm się tym zajmujących, bo to ma przyszłość Uśmiech samemu to chyba ciężko się nauczyć, bo to ciężka sprawa - wydaje się to być skomplikowane
04-01-2014 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paaper27
Offline

Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
Post: #3
RE: drukarki 3D i drukowanie w 3D
ja też czytałem o możliwościach takiego sprzętu i to jest nawet niewyobrażalne, że można wydrukować np. kawałek kości szczęki i wstawić ją podczas rekonstrukcji twarzy. to daje naprawdę spore możliwości, ale niestety nie jest ten sprzęt tani. tutaj możecie sprawdzić dane techniczne takich drukarek i zobaczyć jak to w ogóle działa http://www.3d-lab.pl/pl/uslugi/druk-3d
04-01-2014 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

wynajem aut dostawczych kraków

kuchnie wrocław